Kamień naturalny jest materiałem bardzo efektownym i charakteryzującym się niezwykle długą trwałością. Często jednak elementy z niego wykonane wymagają naprawy – sklejenia lub uzupełnienia ubytków. Sięgamy wtedy po kleje, te w formie pasy zwane również szpachlami. Warto wybrać produkty o jak najwyższej jakości, które będą spajały w niewidoczny sposób, aby nie zaburzyć estetyki gotowego wyrobu, ale jednocześnie charakteryzujące się niezawodnością i bardzo dobrym łączeniem niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych oraz temperatury.
Szeroką gamę kolorystyczną o najwyżej jakości oferuje włoski producent Industria Chimica Regiana (ICR) SRPINT
Spajanie elementów kamiennych
Wśród szerokiej oferty produktów dostępnych w sklepie kamieniarskim Abra-Marmi znajdziemy płynne i stałe kleje epoksydowe przeznaczone do granitu i marmuru, które stosuje się razem z utwardzaczami. Produkty te znakomicie nadają się do używania w przypadku elementów kamiennych znajdujących się na zewnątrz, ponieważ są stabilne chemicznie i termicznie, a dzięki temu na długi czas utrzymują bardzo dobrą jakość połączenia. Kleje epoksydowe można bez obawy wykorzystywać nawet do kamienia wilgotnego i łączyć z nim również elementy wykonane z innych materiałów, takich jak metale żelazne, aluminium oraz szkło. Kleje występują w kolorze beżowym lub są przezroczyste, aby pasowały do każdego rodzaju kamienia możliwe jest ich barwienie poprzez dodanie wybranego barwnika w paście.
Innym rodzajem materiałów spajających są kleje poliestrowe przeznaczone do marmuru, granitu, onyksu i ceramiki, których można używać zarówno do łączenia elementów podczas montażu, jak i do naprawiania już zamontowanych konstrukcji. Tego typu klej występuje w wielu kolorach, które łatwo można dopasować do barwy naszego materiału. Po jego aplikacji i utwardzeniu nabiera wszystkich cech marmuru i można go obrabiać w taki sam sposób jak kamień naturalny. Dzięki temu jesteśmy w stanie w szybki i estetyczny sposób naprawić wszelkie uszkodzenia pojawiające się w naturalnym materiale bez konieczności wymiany dużego elementu kamiennego na nowy.